Kadro

Psk. Kübra ÖZKAYA

Klinik Psikolog

Üniversite

İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji

Bölüm

Yetişkin Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

18-65

Şube

İstanbul – Kadıköy – Göztepe

Biyografi

Lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayarak 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl içerisinde Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını kazanarak 2019 yılında Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazandı. Uzmanlığını “Genç Erişkinlerde Algılanan Ebeveynlik Biçimi ve Algılanan Duygusal Erişilebilirliğin Benlik Saygısı ile İlişkisi”tezi ile kazandı. Uzmanlık stajını Np Beyin Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamladı.

Lisans eğitimi sürecinde Çapa Tıp Fakültesi hastanesi nöropsikoloji laboratuvarında, özel hastaneler ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışarak, stajlarını başarı ile tamamladı. Akademik ve sosyal birçok projede gerek düzenleme kurulunda gerek gönüllü olarak yer aldı.

Yüksek lisans eğitimi sürecinde, European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) tarafından akredite edilmiş Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan ‘’Bilişsel Davranışçı Terapi’’ eğitimini aldı. Üsküdar Üniversitesi Yüksek Lisans Programı kapsamında Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi eğitimini alıp, süpervizyon görerek bireysel psikoterapi seanslarını yürüttü ve başarıyla tamamladı.

2019 yılında Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimini aldı.

2020 yılnda Mindfulness Institute’den Mindfulness Temelli Kognitif terapi eğitimini tamamladı.

2022 yılında ise Davranış Bilimleri Enstitüsünden Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) I. Düzey eğitimini aldı.

Çalışmalarında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve EMDR yaklaşımlarını kullanmaktadır. Aktif olarak 2018 yılından beri danışan görmektedir. 2017-2018 arasında özel bir hastanede tam zamanlı görev almıştır. 2019  yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Unicef ile yürütülen “sosyal uyum projesi” kapsamında mültecilerle çalışmalarını sürdürmüştür. 2020-2022 yılları arasında online ve özel bir klinikte danışanlarını görmeye devam ederken 2022 yılında 6 ay süre ile mesleki eğitimlerini ve dil eğitimini tamamlamak adına Londra’da bulunmuştur. Meslek hayatına Madalyon Psikiyatri Merkezinde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir.

Sertifika ve Diğer Eğitimler

  • EMDR 1.Düzey- Davranış Bilimleri Enstitüsü
  • Deneyimsel Oyun Terapisi 1.Düzey- Nilüfer Devecigil
  • Mindfulness Temelli Kognitif Terapi- Zümra Atalay
  • 5. Uluslararası Katılımlı KDT ve 1. Çocuk ve Ergen Kongresi- KDTD
  • Şema Terapi- Alp Karaosmanoğlu
  • Bilişsel Davranışçı Terapi- KDTD-Mehmet Z. Sungur
  • Certificate of Professional Level English- Kaplan İnternational School of London

Yayınlar

  • 2019: Poster Bildirim: 55. Ulusal Psikiyatri Kongresi‐ Genç yetişkinlerde ebeveyne duygusal erişilebilirlik ve algılanan ebeveynlik biçiminin benlik saygısı ile ilişkisi.
  • 2022: Makale Yayını: Üsküdar Üniversitesinde Öğrenim Gören Genç Yetişkinlerde Ebeveyn Duygusal Erişilebilirliği ve Algılanan Ebeveynlik Stilinin Benlik Saygısı ile İlişkisi, Mutluluk ve İyi Oluş Dergisi.

Yazıları

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
  • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.