Online Terapi

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
  • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.

Online Terapi: İstediğiniz Yerde ve Zamanda Terapi

Teknolojinin getirdiği kolaylıklardan bir tanesi de yolda kaybedeceğiniz zaman olmaksızın alacağınız online terapi seanslarıdır. Hayatın belli dönemlerinde canınızı sıkan ve aşamadığınız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yoğun çalışıyor ya da şehir içinde trafiğe çıkmak istemiyor olabilirsiniz. Online terapi sayesinde ihtiyacınız olan ruhsal yardımı kolayca alabilirsiniz. 

Psikoterapi yardımıyla içinden çıkamayacağınızı zannettiğiniz problemlerle baş edebilirsiniz. Online psikolog hizmeti alarak hayatınızı zorlaştıran süreçleri kolaylaştırmanın yolunu bulabilirsiniz. 

Madalyon klinik online terapi hizmetleri içinde yer alan aile danışmanlığı, yetişkin terapisi, çocuk ve ergen terapisi alanlarında hizmet alabilirsiniz. 

Online Terapi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Online terapi, mobil cihaz ve internet bağlantısı yardımıyla psikologlardan ve psikoterapistlerden alabileceğiniz bir ruhsal destek türüdür. Görüşmeyi, kendinize, ailenize ya da eşinizle birlikte alabileceğiniz şekilde planlayabilirsiniz. Depresyon, evlilik öncesi danışmanlık, sosyal fobi, konuşma bozukluğu, kaygı bozukluğu gibi birçok durumda online terapi desteği alabilirsiniz. 

Online Terapinin Avantajları ve Dezavantajları

Online terapi, sizi evinizden çıkmadan bulunduğunuz konumdan hızlıca terapist desteği almaya teşvik eder. Bu süreçte, trafikle uğraşmadan, randevuya geç kalma stresi olmadan kolay bir görüşme sağlayabilirsiniz. Uzman seçme avantajıyla internet sitesi üzerinden hızlı randevu oluşturabilirsiniz.

Online terapi sürecinde yüz yüze iletişimdeki sıcaklığı yakalayamayacağınızı düşünebilirsiniz. İlk seansınız olacaksa duygularınızı açarken zorlanabilirsiniz. İlk seanstan itibaren kaygılarınızın azalmaya başladığını fark edebilirsiniz. Madalyon Klinik uzmanları, en güncel terapi yöntemleriyle ve size özel terapi planlamasıyla yardımcı olur. Bu süreçte kaygılarınızı anlayarak sabırla ve destekleyici bir yaklaşımla hareket ederek kendinizi daha rahat ifade etmenizi desteklerler. 

Online terapi, sadece danışana değil, danışmana da özgürlük tanıyan bir yöntemdir. Hem terapist hem de danışan, dilerse sürece kendi evlerinden dahil olabilirler. Online terapi süreçleri fiziksel terapilere göre daha ucuzdur.

Online Terapi Ücretleri ve Seans Süreleri

Profesyonel kadrodan oluşan bir kliniği tercih ettiğinizde, mali kaygılarınızın yanı sıra aldığınız hizmetin kalitesine odaklanabilirsiniz. Uzmanların verdiği hizmetler, uyguladıkları terapiler, aldığınız terapilerin sıklığı, ödeyeceğiniz rakamı etkileyebilir. 

Daha iyi bir ruh haline sahip olabilmek, ruh halinizi yükseltmek için alacağınız seanslar genellikle 45 -60 dakika uzunluğundadır. İlk görüşme tanışma ve karşılıklı anlaşma sürecini kapsar. Bu süreçte terapistiniz, sizin kaygılarınızı, ruh halinizi, etkilendiğiniz olumsuzlukları anlamaya çalışır. Sonrasında sürecin nasıl ilerleyeceğini size anlatır. Sizin için uygun olması durumunda uzun soluklu bir psikoterapi planlaması yapabilirsiniz. Terapinin sıklığı, sizin ruh halinize ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenir. 

Online Terapi için Uygun Durumlar

Online terapi genellikle ilaç kullanımı dışında alacağınız destekler için uygundur. 7/24 online psikolog desteği alabileceğiniz durumlar arasında: 

  • Boşanma sonrası travma,
  • Bir yakınını kaybetme sonrası yas dönemi, 
  • İş ve okul çevresinde yaşanan sorunlar,
  • Gelecek kaygısı,
  • Fobiler, 
  • Kaygı bozukluğu.

Bazı durumlarda online terapi yerine yüz yüze terapi daha uygun bir seçenek olabilir. Hiperaktivitesi ve dikkat eksikliği bulunan kişiler için online görüşmeler, odaklanma zorluğu yaratabilir. Yoğun depresyon tedavisi ilaç desteği almanızı gerektirebilir. Şizofreni gibi şiddeti yüksek psikolojik rahatsızlıklar fiziksel takip gerektirebilir. Teknik açından zorluk yaşıyorsanız bilgisayar ve internet bağlantısı kullanımı sizi zorlayacaksa bu durumda yine yüz yüze terapiyi tercih edebilirsiniz. 

Online Terapi Platformları Seçimi

Online terapi alırken tercih ettiğiniz platformda bulunan kişilerin gerçekten işinin uzmanı olduğundan emin olmalısınız. İnternet hızla gelişen bir dünya olduğu için bugün herkes kısa sürede internet sitesi oluşturabilir. Sahte uzmanlardan kendinizi korumak için uygulamanız gereken basit bir yöntem var. Seçeceğiniz terapistin çalışma geçmişini, varsa yaptığı bilimsel araştırmaları, referanslarını araştırarak gönlünüz rahat bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.  

Online Terapiden Maksimum Fayda Sağlama Yöntemleri

Online terapi, size evinizden hiç çıkmadan rahatça ruhsal yardım alma şansı sunar. Terapiden maksimum verim elde etmek için görüşme ortamının sakin olmasına dikkat etmelisiniz. Evde sizden başka kişiler varsa, tek başınıza kalabileceğiniz bir odaya geçebilirsiniz. Televizyon ve radyo gibi cihazların kapalı olduğu sakin bir ortamda bulunmalısınız. Bu sayede karşılıklı anlaşmakta sorun yaşamazsınız. Görüntü ve ses kalitenizin iyi olduğundan emin olmalısınız. Daha iyi iletişim sağlayabilmek adına kulaklık kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece mahremiyetinizi de daha iyi koruyabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Online terapi ücreti ne kadar?

Online terapi ücreti, tek seans üzerinden ve uzmanın kendi seans ücreti göz önünde bulundurularak hesaplanır. Toplamda ödeyeceğiniz rakam, alacağınız terapi sayısına göre değişiklik gösterir. 

Bir terapi seansı kaç TL?

Ortalama terapi seansları, 1800-2500 TL aralığında değişir. 

Online terapi iyi mi?

Online terapi, yüz yüze terapiye göre size zamandan ve maliyetten tasarruf açısından avantaj sağlar. Dışarı çıkamayacak kadar hasta olduğunuz durumlarda online terapi alabilirsiniz. Dışarı çıkmanızı zorlaştıran bir fiziksel engeliniz varsa yine online psikolog hizmetinden yararlanabilirsiniz. 
Bizzat gelerek doktoru veya psikoloğu ile görüşme imkanı olmayan hastalarımız “Online Terapi” veya “Telefon Terapi” aracılığıyla görüşme yapabilirler.

Nasıl randevu alabilirim?

444 85 90 numaralı telefonumuzu arayarak operatörlerimizden “Online Terapi” veya “Telefon Terapi” randevusu alabilirsiniz. Randevu oluşturulduktan sonra size sms veya e-posta yoluyla gelecek olan ödeme linkine tıklayarak kredi kartınızla ödemenizi yapabilirsiniz. Diğer ödeme yöntemleriyle ilgili operatörümüzden bilgi alabilirsiniz.

Doktorum veya psikoloğumla nasıl görüşebilirim?

Randevu gününüz geldiğinde “Online Terapi” için size gelecek olan bağlantı linkine tıklayarak telefon veya bilgisayar üzerinden görüşme yapabilirsiniz. “Telefon Terapisi” için randevu saatiniz geldiğinde operatörlerimiz sizi arayarak terapistinizle görüşmenizi sağlayacaktır.

Randevu için:

Yurtiçi: 444 85 90

Yurtdışı: +90 312 468 08 98

E-posta: madalyon@madalyonklinik.com

 

Güncel Psikoloji Yayınlarımız

Yardıma ihtiyacınız var mı? Size ulaşalım.