Merkezimiz Kurucusu Dr.Gülseren Budayıcıoğlu Yeni Kitabı

Merkezimiz Kurucusu Dr.Gülseren Budayıcıoğlu Yeni Kitabı

Merkezimiz Kurucusu Dr.Gülseren Budayıcıoğlu Yeni Kitabı - Madalyon Psikiyatri Merkezi

Merkez kurucumuz Psikiyatrist Dr.Gülseren Budayıcıoğlu’nun dördüncü kitabı “Kral Kaybederse” 14 Şubat günü kitapseverlerle buluştu.

Kitabın raflarda yer aldığı günün Sevgililer Günü olmasının çok anlamlı olduğunu söyleyen Budayıcıoğlu’nun bu kitabı da yaşanmış, gerçek bir hikayeden oluşuyor.

Avına av olan bir avcının hikâyesi…

İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarına yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş… Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz.

Kendini hep dorukta görüyor ve asla aşağı düşmeyeceğini sanıyordu. Ama bir gün hayat elindeki keskiyi ona da savuruverdi ve onun d koptu yüreği…

Oysa pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o…

Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar…

Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kral Kaybederse romanında, doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

Güncel Psikoloji Yayınlarımız

Yardıma ihtiyacınız var mı? Size ulaşalım.