Kadro

Psk. Gizem AKSU ÖRS

Klinik Psikolog

Üniversite

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Yüksek Onur Derecesi)

Uzmanlık

Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji

Bölüm

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-6
7-18

Şube

İstanbul – Levent – Karanfil Sok.

Biyografi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Işık Üniversitesi Çocuk Ergen Klinik Psikoloji Alt alanında “12-15 Yaş Arası Ergenlerin Zorbalık Davranışı İle Ebeveynden Algıladıkları Psikolojik Kontrol Arasındaki İlişkide Olumsuz Otomatik Düşüncelerin Aracı Rolünün İncelenmesi” konulu teziyle yüksek onur öğrencisi olarak tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği ve çeşitli anaokullarında stajlarını tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında çeşitli danışmanlık merkezlerinde ve İstanbul Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Enstitüsü’nde staj yapmıştır.

Işık Üniversitesi Çocuk Ergen Klinik Psikoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimi süresince Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi eğitimi almış ve Işık Üniversitesi Klinik Uygulama ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde süpervizyon eşliğinde çocuk ve ergenler ile bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür.

Bir dönem Uğur Okulları’nda okul psikoloğu olarak çalışmasının yanı sıra, başta otizm olmak üzere diğer nörogelişimsel ve psikiyatrik bozuklukların görüldüğü İstanbul Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Enstitüsü’nde uzman klinik psikolog olarak gerek psikolojik test gerekse terapi çalışmalarını yürütmüştür.

Gizem Aksu Örs, WISC-4 Çocuklar için Zeka Ölçeği, Moxo Dikkat Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Frostig Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Alıcı Dil Testi, Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Bender- Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Porteus Zeka Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Cümle Tamamlama Testi, Özgül Öğrenme Güçlüğü (ÖÖG) Bataryası, Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği (GOBDÖ), Vineland Uyum Davranış Ölçeği ve bir çok klinik ölçek ve envanterlerini uygulayabilmektedir.

Gizem Aksu Örs, çocuklara yönelik oyun terapisi, ergenlere yönelik bireysel psikoterapi ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmetleri sunar. Online ve yüz yüze çalışmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Sertifikalar ve Diğer Eğitimler

 • EMDR 1.Düzey Eğitimi, Ay Enstitü- Asena Yurtsever, 2023.
 • WISC-4 Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi ve Sertifikasyonu, Türk Psikologlar Derneği, 2019.
 • Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası, 2019.
 • Bilişsel Davranışçı Terapi ve Uygulamalı Süpervizyonu, Işık Üniversitesi, 2018-2019.
 • Oyun Terapisi ve Uygulamalı Süpervizyonu, Işık Üniversitesi, 2018-2019.
 • Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi, Çogepder,2019.
 • “İstismarın Görünmeyen Yüzü” Adlı Sempozyum, Işık Üniversitesi, 2017.
 • Çocuk ve Travma Sempozyumu, Işık Üniversitesi, 2017.
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği- Nevin Dölek, 2017.
 • Aile Danışmanlığı, Marmara Üniversitesi, 2017.
 • Pedagojik Formasyon, İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, 2015.
 • Psikiyatri Kliniği Staj Programı, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, 2014-2015.
 • Psikiyatri Kliniği Staj Programı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 2014-2015.

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.