Kadro

Psk. Pelin KAYMAN

Klinik Psikolog

Üniversite

Ufuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (2017)

Uzmanlık

Esenyurt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji(2020)

Bölüm

Yetişkin Psikiyatristi

İlgilendiği Yaş Aralığı

18-65
65+

Şube

Ankara – Merkez Kavaklıdere

Biyografi

Pelin Kayman, 1991 yılında Bursa’da doğmuş olup memleketi Çanakkale’dir. Lisans eğitimini 2017 yılında, Yüksek Lisans eğitimini 2020 yılında tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini sırasında ‘’Cinsel İstismarın Klinik Özellikleri ve Çocuk Üzerindeki Olumsuz Etkilerinin İncelenmesi’’ konusunda proje hazırlamıştır. Yüksek Lisans’ ta Şema terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitiminin yanı sıra süpervizyon alarak danışan görüşmeleri yapmıştır. Daha sonra da EMDR ekolünün eğitimini alarak ağırlıklı olarak Travma konularıyla çalışmıştır. Lisans öğrenimi süresince hem yetişkin hem çocuk yaş grubuna yönelik Psikolojik test eğitimleri almış olup çeşitli konferans, sempozyumlara katılımının dışında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Bölümü yatan hastalar bölümünde Stajyer Psikolog olarak vizitelere katılmış, değerlendirme görüşmeleri, hasta takibi ve formulasyonu yapmıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir rehabilitasyon merkezinde, farklı gelişen çocuklar ve aileleriyle . Psikolog olarak bir yılı aşkın görev yaptıktan sonra Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğinde Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği’nin UNHCR Projesi’nde görev alarak travma geçmişi olan LGBT, yalnız kadın, şiddet mağduru kadın, refakatsiz çocuk gibi hassasiyetleri olan mültecilerle: İşkence, aile içi şiddet, bot kazaları, tecavüz, madde kullanımı, ihmal, istismar gibi ağır konularda çalışma hayatında tecrübe edinmiştir. Son olarak ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketi sonrası ağır etkilenmiş olan kişilere gönüllü destek sağlamıştır. 2021 Ekim ayı itibari ile Madalyon Psikiyatride görev yapmaya başlamıştır.

EMDR Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Sertifikalar ve Diğer Eğitimler

 • Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Etik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ‘’ Suç ve Suçlu Psikolojisi’’ Sempozyumuna katılım sağlamıştır.(11.02.2014)
 • (28.04.2015 Tarihinde Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümü tarafından düzenlenen ‘’Psikolojik Travmalar’’ konulu konferansa ve panele katılım sağlamıştır.
 • Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu 464 saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamlamıştır. (2019)
 • EMDR ÇİFT TERAPİSİ/Ceren Kutay Doğan’dan alınan eğitim tamamlanmıştır.
 • Çocuklarda Gözlem ve Görüşme Teknikleri Eğitimi’ni tamamlamıştır. Naisa Psikoloji (2019)
 • Maya vakfı tarafından düzenlenen, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (UNHCR) desteği ile yürütülen ‘’ Travma ve Psikososyal Destekler Giriş ve İleri Düzey Eğitimini tamamlamıştır.’’ (Kasım 2020)
 • EMDR Derneği, EMDR terapisi Temel Düzey eğitim ve süpervizyonları ( 7-11 Mart 2021) tarihinde,  İleri    Düzey    eğitim    ve    süpervizyonları    ise    (8-11    Ekim)    tarihlerinde tamamlanmıştır.
 • 9-10-11  Aralık   /   16-17-18   Aralık   2021,   Dr   Alp   Karaosmanoğlu,   Şema   Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi ve süpervizyonları tamamlamıştır.
 • UNICEF’in düzenlemiş olduğu Cinsel Sömürü ve İstismarın Önlenmesi eğitimini başarıyla tamamlamıştır.(18.03.2021)
 • 50 Saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi Bilişsel Terapinin Kuram ve İlkeleri, Bilişsel Davranışçı Kişilik Kuramı, Depresyon, Panik Bozukluk, Özgül Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Sınav Anksiyetesi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Somatoform Bozuklukların Bilişsel Davranışçı Kuram ve Terapileri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu İçin BDT ( Temmuz 2021)
 • EMDR Derneğinin Travma İyileştirme Grubu’na üye olarak ‘’EMDR Travma Gönüllüsü’’ olarak ülkemizde yaşanan sel felaketi sonrasında İnsani Yardım Proğramı’nda görev almıştır.
 • 23-24-25-26 Ağustos 2021 Tarihleri Arasında Yeşilay’ın düzenlemiş olduğu Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı ve Eğitimini tamamlamıştır.
Test Eğitimleri  
 • Nöröpsikolojik Test Eğitimi, Uygulama ve Puanlama Sertifikası (08-09 Nisan 2017): Stroop Testi TBAG Formu, İşaretleme Testi, Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi- B Formu
 • Nöröpsikolojik Test Eğitimi, Uygulama ve Puanlama Sertifikası (29-30Nisan 2017): Sayı Dizisi Öğrenme Testi, İşitsel Sözel Öğrenme Testi
 • Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği tarafından 12.2017 tarihinde düzenlenen Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi’ne katılarak 13 testi uygulayabilmektedir.( Arzu Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bier Cümle Tamamlama Testi, D2 Dikkat Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Burdon Dikkat Testi, Raven Progresive Matris Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi,Gessel Gelişim Figürleri Testi, Cattel 2-A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluuğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Ankara Gelişim Tarama Envanteri)
 • Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi( Arzu Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bier Cümle Tamamlama Testi, D2 Dikkat Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Burdon Dikkat Testi, Raven Progresive Matris Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi,Gessel Gelişim Figürleri Testi, Cattel 2-A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluuğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, 2017
 • 15 Aralık 2021 Tarihinde Moxo Türkiye tarafından verilen Moxo Dikkat Testi Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Yazıları

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.