Kadro

Psk. Özenç Utku ÖZTÜRK

Klinik Psikolog

Üniversite

Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Uzmanlık

İstanbul Okan Üniversitesinin Klinik Psikoloji

Bölüm

Yetişkin Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

18-65

Şube

İstanbul – Levent – Sülün Sok.

Biyografi

Lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında akademik araştırmalara ilgi gösterip gönüllü olarak araştırmacılara yardımcı olmuştur.

Lisans eğitiminin ardından klinik araştırma ve gözlemlerine Dr.Görkem Gökçelioğlu’nun yanında klinik stajıyla devam etmiştir. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesinin Klinik Psikoloji bölümünde gerçekleştirmiştir, yüksek lisanstaki süpervizyon süreçleri Dr.Görkem Gökçelioğlu’yla Aktarım Odaklı Dinamik Psikoterapi ve Dr.Fiona Faraci’yle Lacancı Psikanalitik perspektifle tamamlanmıştır. Yüksek lisans bitirme projesini Depresif Kişilik Örüntüsünün Psikanalitik Olarak İncelenmesi başlığı altında bitirmiştir ve Klinik Psikolog olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Yüksek lisans programıyla eş zamanlı olarak Aktarım Odaklı Dinamik Psikoterapi eğitimini sürdürmüş ve bu doğrultuda serbest çalışmaya başlamıştır. İstanbul Psikanaliz Derneği’nden Psikanalize Giriş Konferansları Seminerlerine katılmıştır. Psikolojik İlk Yardım eğitimini tamamlamıştır. Yavuz Erten’in gerçekleştirdiği Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere Seminerlerine güncel olarak katılmaktadır.

Bireysel psikoterapi görüşmelerinde Aktarım Odaklı Psikodinamik Psikoterapi ve Destekleyici Psikoterapi yaklaşımını kullanmaktadır. Bu yöntemler doğrultusunda kişilik örüntüleri ve bozuklukları, kaygı bozuklukları, depresyon, kayıp ve yas, iletişim ve öfke problemleri gibi konuları çalışmaktadır.

Meslek hayatına 2023 yılından itibaren İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezinde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir.

Yazıları

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
  • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.