Kadro

Psk. Aslı ATICI

Klinik Psikolog

Üniversite

Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Şeref Öğrencisi)

Uzmanlık

İstanbul Aydın Üniversitesi – Klinik Psikoloji

Bölüm

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-6
7-18
12-18

Şube

Ankara – Merkez Kavaklıdere

Biyografi

Lisans eğitimini 2018 yılında Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında başarı ile tamamlayarak uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi esnasında Temmuz 2016-Ağustos 2016 tarihleri arasında özel bir rehabilitasyon merkezinde ve Temmuz 2017-Ağustos 2017 tarihleri arasında Hacettepe Hastanesi Pediatrik Onkoloji Bölümü’nde stajlarını yapmıştır. Stajları sırasında; Disleksi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış̧ çocukların gelişim süreçlerini yakından takip etmiştir. Aynı zamanda Pediatrik Onkoloji Bölümü’ne yeni yatan çocuklar ve aileleriyle ilk görüşmeleri gerçekleştirmiş olup, yataklı servisteki çocuklara Beier Cümle Tamamlama, CAT gibi bazı psikolojik testler uygulamıştır.

Yüksek lisans eğitimi esnasında İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji öğretim üyeleri tarafından Şema Terapi dersi alarak süpervizör eşliğinde danışan takip etmiştir. Bunun yanı sıra, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği bünyesindeki Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine katılmıştır.

Yüksek lisans eğitimini ‘Lise Öğrencilerinde COVID-19 Fobisi ile Düşünce Eylem Kaynaşması ve Gözlerden Zihin Okuma Yetisinin İncelenmesi’ tezi ile tamamlamıştır. Tez çalışmasına ait özet metin bildirisi 11. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi Özet Kitapçığında yayımlanmıştır.

Temmuz 2021-Eylül 2022 tarihleri arasında sivil toplum kuruluşu bünyesindeki psikososyal destek ağı kapsamında gönüllü psikolog olarak danışan takibinde bulunmuştur. Şubat 2022-Şubat 2023 tarihleri arasında özel bir kreşte kurum psikoloğu olarak, Ekim 2022-Haziran 2023 tarihleri arasında ise özel bir tıp merkezinde klinik psikolog olarak görev almıştır.

Aldığı Eğitimler:

 • Minnessota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulayıcı Sertifikası, Türk Psikologlar Derneği, 2018
 • WISC-4 Wechsler Çocuklar için Zekâ Testi Uygulayıcı Sertifikası, Türk Psikologlar Derneği. 2019
 • Çocuk Değerlendirme Testleri (AGTE, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Çizim Testleri, Cümle Tamamlama Testleri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Luissa Duss Öykü Tamamlama Testi), Başkent Psikoloji Atölyesi, 2019
 • MOXO Dikkat Testi Uygulayıcısı Sertifikası, MOXO Türkiye, 2021
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Oyun Terapileri Derneği, 2021
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Teorik Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, 2021
 • Çocuklarla Ölüm Hakkında İletişim Kurmak, Klinik Psikolog İrem Polat, 2021
 • Çocukluk Çağı Korkuları, Klinik Psikolog İrem Polat, 2021
 • Okul Öncesinde Sık Karşılaşılan Konulara Dair Temel Bilgiler Eğitimi, Klinik Psikolog İrem Polat, 2022
 • Ergenlerle Psikoterapi Uygulamaları Eğitimi, Klinik Psikolog Bahar Çakır, 2<a023

Akademik Çalışmalar:

 • Atıcı, A. (2021), Lise Öğrencilerinde COVID-19 Fobisi ile Düşünce Eylem Kaynaşması ve Gözlerden Zihin Okuma Becerisinin İncelenmesi. (Yayımlanmamış Yüksek Lisans Tezi). İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul.

Konferanslarda Sunulmuş Özet Metin Bildirisi:

 • Atıcı A., Kavak, H., Yavuz M., (2021). Lise Öğrencilerinde COVID-19 Fobisi ile Düşünce Eylem Kaynaşması ve Gözlerden Zihin Okuma Becerisinin İncelenmesi. 11. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi, Ankara.

Konferanslarda Sunulmuş̧ Posterler:

 • Karaca, Z., Atıcı, A., Öztoygar, E., Taşkaya, H., & Topcu, M., (2019). Pollyanna Karakterinin Mahler’in Ayrılma Bireyleşme Kuramına Göre İncelenmesi. 2. Uluslararası İnsan Çalışmaları Kongresi, Ankara.

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.