Kadro

Psk. Sinem YAPICI ERDEM

Klinik Psikolog

Üniversite

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji

Uzmanlık

TED Üniversitesi Klinik Psikoloji

Bölüm

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-6
7-18
12-18

Şube

Ankara – Merkez Kavaklıdere

Biyografi

Uzman Klinik Psikolog Sinem Yapıcı Erdem, lisans eğitimini 2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştrır. Lisans eğitimi sırasında, gelişimsel bozuklukların aile sistemi üzerindeki etkilerini araştıran bir TÜBİTAK projesinde bir yıl boyunca asistanlık yaparak ailelerle görüşmeler gerçekleştirip veri toplamıştır. Aynı zamanda bir proje kapsamında demans hastaları için geliştirilmiş olan bilişsel egzersiz programının uygulanmasında asistan olarak görev almıştır. Avrupa Psikoloji Öğrenci Birlikleri Federasyonu (EFPSA) Better Together projesi kapsamında, ayrımcılıkla ilgili çalışmalarda atölye düzenlemiştir.

Yüksek lisans eğitimini TED Üniversitesi Klinik Psikoloji programında burslu olarak tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında TED Üniversitesi Uygulamalı Klinik Psikoloji Birimi’nde danışan takibi yapmış ve Prof. Dr. Serap Özer’den Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi; Prof. Dr. Ayşe Yalın ve Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman’dan Sistemik Aile Terapisi Eğitimi; Prof. Dr. Bahar Gökler’den psikoterapi süpervizyonu; Prof. Dr. Gülsen Erden’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu almıştır. Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi’nin psikososyal destek çalışmalarında gönüllü olarak yer almıştır.

Sertifikalar ve Diğer Eğitimler

 • Gottman Çift Terapisi 1. ve 2. Düzey Eğitimi, The Gottman Institute, 2023
 • Attentioner Dikkat Eğitimi, APAMER, 2023
 • MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi, MOXO Türkiye, 2023
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu (Prof. Dr. Gülsen Erden), TED Üniversitesi, 2022-2023
 • Süpervizyon Eğitimi (Prof. Dr. Bahar Gökler), TED Üniversitesi, 2022
 • Sistemik Aile Terapisi Eğitimi (Prof. Dr. Ayşe Yalın; Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman), TED Üniversitesi, 2022
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, (Prof. Dr. Nur Serap Özer), TED Üniversitesi, 2022
 • Beier Cümle Tamamlama Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Bir Aile Çiz Testi,  Bender – Gestalt Görsel Motor Algı Testi (Prof. Dr. Nur Serap Özer), TED Üniversitesi, 2022
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri, (Uzm. Psk. F. Sinem Gökçe), TED Üniversitesi, 2022
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,  (Uzm. Psk. F. Sinem Gökçe), TED Üniversitesi, 2022
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği, Mayıs 2021

Akademik Çalışmalar

 • Yapıcı, S. (2023). Investigating the effects of self-distancing and processing mode on emotion regulation during self-reflection. (Unpublished Master Thesis), TED University, Ankara
 • Yapıcı, S. & Uzer, T. (2023). An Experimental Comparison of Processing Mode, Self-Distancing, and Construal Matching Hypothesis in Explaining the Reduction of Negative Emotions. Sözlü Sunum. Psychonomic Society’s 64th Annual Meeting, USA.
 • Al H., Avcı F. M., Duydu T. N., Düdük A. Y., Emmez Y., Gökkaya T., Gönenli D. G.,  Güryol Y., Karaman S. G., Koçak E., Öztürk M. N., Ünver E., Yapıcı S.  (2018).  Psikolojik dışlanma ve bilişsel işlevler: Dışlama oluşturan kişi sayısının iz sürme testi  puanları üzerindeki etkisi. Sözlü Sunum. 22. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, Kayseri.

 

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.