Kadro

Psk. Burçin BÜYÜKKARADAĞ

Klinik Psikolog

Üniversite

Işık Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Uzmanlık

Işık Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü (Tezli)

Bölüm

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-6
7-18

Şube

İstanbul – Kadıköy – Göztepe

Biyografi

Lisans eğitimini başarı bursu ile FMV Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını FMV Işık Üniversitesinde ‘’Okuma ve Okuduğunu Anlama Becerinin Gelişiminde Bilişsel ve Psikososyal Etkenlerin Rolü’’ konulu tezi  ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve çeşitli psikolojik danışmanlık ve psikiyatri merkezlerinde klinik stajlarını tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde AMATEM ve Anksiyete kliniklerinde staj yapmıştır.

Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimi süresince Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi eğitimi almış ve Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi’nde süpervizyon eşliğinde çocuk ve ergenler ile bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür. Bu süreçte çeşitli anaokullarında öğrencilere ve ebeveynlere psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bahçeşehir Koleji’nde okul psikoloğu olarak çalışmasının yanı sıra, özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarla çalışan bir merkezde psikolog olarak çalışmış, çocuklara ve ebeveynlere destek çalışmaları yürütmüştür.

Psikolog Burçin Büyükkaradağ, 2016 yılında ‘’Emdr 1. Düzey’’ Eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Emre Konuk önderliğinde tamlamış ve süpervizyon almıştır. 2023 yılında ‘’EMDR 2. Düzey’’ eğitimini tamamlamıştır.  2023 yılında Derya Altınay önderliğinde ‘’Çocuk ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR’’ eğitimini almıştır. 2020 yılında ise Prof. Dr. Ümran Korkmazlardan ‘’Çocuk ve Ergenler ile EMDR’’ eğitimini almıştır.

2021 yılında ‘’Kabul ve Adanmışık Terapisi  (ACT) ‘’ eğitimini Kognitif Davranışçı Terapiler Derneğinden Doç. Dr. Çağdaş Öykü Meriç ve Uzm. Dr. İbrahim Bilgen eğitmenliğinde tamamlamıştır. 2022 yılında Prof. Dr. Runa İdil Uslu ve Dr. Özlem Sürücü önderliğinde Çocuk ve Ergenlerle Çalışan Uzmanlar İçin Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) eğitimi ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır.

2019-2021 yılları arasında çocuk ve ergenlerin psikolojik süreçlerini testler aracılığı ile değerlendirmek amacıyla Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı’dan Çocuk ve Ergenlerde Projektif Testler eğitimini tamalamıştır.

Burçin Büyükkaradağ, WISC-4 Çocuklar için Zeka Ölçeği, Moxo Dikkat Testi, Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Frostig Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Alıcı Dil Testi, Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Bender- Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Porteus Zeka Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi ve bir çok klinik ölçek ve envanterlerini uygulayabilmektedir.

2019 yılından bu yana görev yaptığı Madalyon Psikiyatri Kliniği’nde görüşmelerine devam etmekte, ayrıca seanslarını online olarak da gerçekleştirmektedir.

Sertifikalar ve Eğitimler

 • EMDR 2. Düzey Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2023.
 • EMDR 1. Düzey Eğitimi Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2019.
 • Çocuk ve Ergenlerde Projektif Testler, Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı, 2020-2022.
 • Çocuk ve Egenlerde EMDR Eğitimi, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar,2022.
 • Çocuk ve Ergenlerle Çalışan Uzmanlar İçin Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) ve süpervizyonu, Prof. Dr. Runa İdil Uslu, Dr. Özlem Sürücü, 2022.
 • ’Kabul ve Adanmışık Terapisi (ACT), Doç. Dr. Çağdaş Öykü Meriç ve Uzm. Dr. İbrahim Bilgen, Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği,2021.
 • Çocuk ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR, Derya Altınay, Febris Danışmanlık, 2023.
 • WISC-4 Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi ve Sertifikasyonu, Türk Psikologlar Derneği, 2017.
 • Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası, 2017.
 • Çocuklar İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Nevin Dölek, 2017.
 • Bilişsel Davranışçı Terapi ve Uygulamalı Süpervizyonu, Işık Üniversitesi, 2016-2017.
 • Psikiyatri Kliniği Staj Programı, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 2016-2017.
 • Erken Çocukluk Dönemi Fonolojik Duyarlılık Ölçeği, Türk Psikologlar Derneği, 2016.
 • Objektif ve Projektif Çocuk Değerlendirme Testleri, 2016.
 • “Çocuk Cinsel İstismarı ve Pedofili”, Prof. Dr. Ayten Erdoğan, 2016.
 • Oyun Terapisi Eğitimi, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği, 2016.
 • Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi, Türk Psikologlar Derneği, 2016.
 • Psikiyatri Kliniği Staj Programı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 2014-2015.
 • Psikolojik Travma ve Travmaya Müdahale, 2012.

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.