Mağaza

Teo’nun Tablet Kitabı

 24,00

Açıklama

Günümüzde kendisine ait bir elektronik oyunu olsun olmasın, tüm çocuklar (hatta anne babalar) tablet ya da oyun araçlarına meraklı. Bu araçlarla bir şekilde tanışan çocuklar, tabletlerin sunduğu dünyaya giriyor ve bir daha çıkamıyorlar.

Bu oyunlar çocukların düşünme, el göz koordinasyonu gibi bazı becerilerini geliştirse de, bir yandan da sosyal ilişkilerden, aileden, çevrelerinden uzaklaştırıyor. İlgi alanları daralıyor. Zaman zaman şiddet içerikli görüntülere maruz kalabiliyorlar ve zamanlarını bu oyunlarla harcadıkça, günlük hayatta daha hırçın ve saldırgan çocuklara dönüşebiliyorlar.

Uzmanlara danışan ebeveynlerden birçoğu çocuklarının elektronik cihazlar ve özelliklerle tabletlerle geçirdiği vaktin yoğunluğundan ve doğurduğu sonuçlardan yakınmakta. Uzmanlarımız da bu kitapta ebeveynlere tablet vb araçların kullanımının sağlıklı hale getirilebilmesi adına öneriler sunmaktadır.

Bu kitap da serinin diğer kitaplarında olduğu gibi ebeveynlere yardımcı olmak ve çocuklarının gelişim süreçlerinde onlara uygun yöntemler sunabilmek amacıyla hazırlanmıştır.

Keyifli okumalar…

Yazar: Yağmur Artukmaç, Psikiyatrist Dr. Özlem Sürücü

Tasarım Resimleyen: Nurbanu Asena

Yayınevi: Bilgi Yayınevi, 2015