Psk. Sibel AYYILDIZ

Psk. Sibel Ayyıldız

Ünvanı;

Klinik Psikolog

İlgilendiği Yaş Aralığı;

+18

Eğitim;

  • Lisans: Ufuk Üniversitesi, Psikoloji
  • Yüksek Lisans: Esenyurt Üniversitesi, Klinik Psikoloji

Biyografi

Sibel Ayyıldız Lisans eğitimimi 2016 yılında Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisans stajını Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde yapmıştır. Çocuk ve ergen polikliniği ve kapalı servisleri, yetişkin polikliniği, yetişkin açık karma servisleri, yetişkin erkek servisi, kapalı erkek servisleri, yetişkin kapalı kadın servisleri, toplum ruh sağlığı merkezi, anestezili EKT birimi içerisinde gözlem yapma imkanı bulup stajyer olarak görev almıştır.

Yüksek Lisans eğitimini 2018 yılında Esenyurt Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aynı dönemde Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı’nda Psikolog olarak çalışmıştır. Üstün zekalı çocukların ve ailelerinin danışmanlığı ve yaşadıkları sorunlarla baş etme yolları üzerine çalışmıştır. Burada çeşitli testlerin ve terapilerin eğitimine katılıp bunları uygulama fırsatı bulmuştur. Bolu AİBÜ İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastenesi’nde yüksek lisans stajımı yapmıştır.

Gazi Üniversitesi Hastanesi yetişkin hematoloji yataklı servisinde uzman psikolog olarak görev almıştır. Yatan hemotoloji hastaları ve yakınlarıyla görüşmeler, testler yaparak, hastanın ve yakınlarının psikososyal uyumunu arttırmaya ve hastalıkla baş etme becerisini güçlendirmeye yönelik tedavi süreçlerine katkıda bulunmuştur.

Stresin Hayatımıza Etkisi

Stresin Yaşamımıza Etkisi

Stresi Anlama Stres, farklı durumlarda ve beklenmedik şekilde hayatımızı etkileyebilecek potansiyele sahip, duygularımızı, …

vajinismus

VAJİNİSMUS

Vajinismus ülkemizde yaygın olarak görülen cinsel işlev bozukluklarından biridir. Tanım olarak vajinismus, vajina …

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

DEHB, kişinin “kolayca ulaşılamayacak bir hedefe varmak için kullandığı kendini düzenleme becerileri” olarak …