Kadro

Psk. Pınar Selin GÖZELER AKÇORA

Klinik Psikolog

Üniversite

Maltepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Uzmanlık

Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü

Bölüm

Yetişkin Psikiyatrisi

İlgilendiği Yaş Aralığı

18-65

Şube

İstanbul – Kadıköy – Göztepe

Biyografi

Pınar Selin Gözeler Akçora, Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümde ‘Algılanan Stres Düzeyi ve İlişkilerde Yüklemelerin Evlilik Uyumu ile İlişkisi’ konulu tez çalışması ile tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Klinik stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Erkek Psikoz ve Amatem servislerinde yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca: GATA, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanelerinde staj yapmış, Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’ nin (SOYAÇ) “Çocuklarla Birlikte Projesi” kapsamında devlet korumasında bulunan suça sürüklenmiş ve suç mağduru olan çocuklarla bir yıl süreyle çalışmıştır.2012- 2015 yılları arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı( TEGV) bünyesinde gönüllü olarak çalışacak kişilere temel oryantasyon eğitimlerini vermiştir.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nı (TCYOV) ‘’Yeniden Özgürlük’’ projesi kapsamında on iki hafta süreyle Maltepe Çocuk ve Gençlik kapalı cezaevinde, tutuksuz yargılanan, tahliye sonrası ya da suça sürüklenme riski altında yaşayan 12-18 çocuklara psiko-sosyal destek çalışmaları veren ekibin içinde yer almıştır. Üsküdar Selami Ali semtinde bulunan ”Roman Çocukların Toplumsal Hayata Adaptasyonu,” projesinde gönüllü psikolog olarak yer almış ve proje içi eğitimlere katılmıştır.

2017 yılında gerçekleşen 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne Yeşilay’ın bursu ile katılmış ve Temel Bağımlılık Eğitimi’ni almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında düzenlenen 5. Çift ve Aile Terapileri Sempozyumunda ‘’Algılanan Stres Düzeyi ve İlişkilerde Yüklemelerin Evlilik Uyumu ile İlişkisi’’ konulu bildiri sunumunu yapmıştır.

Mezuniyetinin ardından bir vakıf üniversitesinin Psikolojik Danışma Birimi’n de öğrenci ve personele psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş, çeşitli tıp merkezleri ve psikolojik danışma merkezlerinde klinik psikolog ve psikoterapist olarak çalışmaya devam etmiştir.

Sertifika ve Diğer Eğitimler;

  • European Family Therapy Association (EFTA)  -Training Instıtutes Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylı Çift ve Aile Terapistliği Eğitimi 2016 / 2021 (300 saat eğitim, 200 saat süpervizyon) Yrd. Doç. Murat Dokur.
  • Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi 2018-2020 (100 saat kuramsal eğitim, 100 saat uygulama) Existential Academy of İstanbul – Klinik Psikolog Dr. Psikolog Ferhat Jak İçöz.
  • Varoluşçu Psikoterapilerde İleri Çalışmalar Eğitimi 2019/2020 (42 Saat) Existential Academy of İstanbul
  • Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik ve Teknik 2019/2020 (34 Saat) Klinik Psikolog Hakan Kızıltan
  • Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) Sertifikasyon ve Akreditasyonuna sahip Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi 2014/2018 (200 saat eğitim, 100 saat süpervizyon) – Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur.

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
×
Madalyon Klinik Genel Randevu Talebi
0.00
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
  • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.