Kadro

Psk. Gizem HAMURCU

Klinik Psikolog

Üniversite

Çankaya Üniversitesi, Fen Edebiyat fakültesi, Psikoloji Bölümü (Tam Burslu)

Uzmanlık

Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji Uzmanlığı

Bölüm

Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-6
7-18
18-65

Şube

Ankara – Merkez Kavaklıdere

Biyografi

2003 yılında Ordu Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) ilk öğrencilerinden olan Uzman Klinik Psikolog Gizem Hamurcu, lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümüne tam burslu olarak girmiştir. Lisans dönemi içerisinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri servisinde gönüllü olarak staj yapmıştır (2014). Aynı dönemde Ulusal Psikoloji Öğrenci Kongresi kapsamında katıldığı ‘Cinsel İşlev Bozukluğu’ çalışma atölyesinden katılım belgesi almaya hak kazanmıştır. 2015 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Psikiyatri Kliniği’nde poliklinik, yatılı servis ve uyku laboratuvarında zorunlu staj yapmıştır.

Yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadın, erkek ve AMATEM yatılı servislerinde ve çocuk polikliniğinde zorunlu stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde asıl çalışma alanları olan aile ve çocuk konularını entegre etmiş ve ‘Evlilik Doyumu ile Paternal (Baba-Bebek) Bağlanma Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ adlı tezini yayınlamıştır. Literatürde az rastlanan baba-bebek bağlanması konusuyla ilgili yeni veriler ortaya koymuştur.

Çalışma hayatına 2016 yılında İstanbul’da özel bir danışmanlık merkezinde çocuk ve ergenlerle terapi süreçlerini yürüterek başlamıştır. Ayrılma kaygısı, sınır problemi, davranış bozukluğu, sınav kaygısı, depresyon gibi farklı birçok alanda problem yaşayan çok ve ergenle çalışmıştır. Oyun terapisi, çocuk ve ergen BDT’si, dikkat çalışmaları, psikometri çalışmaları, sınav danışmanlığı ve aile görüşmelerini yürütmüştür. 2018 yılında özel bir engelli bakım merkezinde ruhsal ve zihinsel engelli raporu olan yatan hastalarla psikososyal alanda çalışmalar yürütmüş ve hasta yakınlarına destekte bulunurken çocuk ve ergenlerle olan çalışmalarına freelance olarak devam etmiştir. 2019 yılında Ankara’da özel bir psikiyatri hastanesinde göreve başlamış, psikopatoloji tanısı almış yatan hastalarla psikoterapi süreçlerini yürütmüştür.

Sertifikalar ve Çalışma Alanları

 • İFTİ Psikoterapi ‘Aile ve Çift Terapisi Eğitimi’ (600 saat), Doç.Dr. Murat Dokur (2016-Devam Ediyor)
 • İFTİ Psikoterapi VII. Eğitim Etkinliği – Doç.Dr. Murat Dokur, Aile ve Çift Terapisi Atölye Çalışması
 • İFTİ Psikoterapi VIII. Eğitim Etkinliği – Prof.Dr. Matteo Selvini, Stratejik Aile Terapisi Atölye Çalışması
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği Standartlarına Uygun), Prof. Mehmet Zihni Sungur
 • İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ‘Bilişsel Değerlendirme Sistemi (CAS)’ Uygulama Hakkı, Tamer Ergin Süpervizörlüğünde
 • İstanbul Medeniyet Üniversitesi ‘Pedagojik Formasyon’
 • Nöropsikolojik Testler
 • Ankara Glişim Envanteri
 • Çocuk Gelişim Değerlendirme Testleri
 • CAT
 • Denver
 • Oyun Terapisi Uygulaması

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
 • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.