Psk. Ekin EREN TOKSOY

Psk. Ekin EREN TOKSOY

Ünvanlar

Psikolog

İlgilendiği Yaş Aralığı

18 + 

Eğitim

  • Lise: Özel Doğan Lisesi
  • Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: Doğuş Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü, Klinik Psikoloji Uzmanlığı

Biyografi

Lisans eğitimi sırasında, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı, Psikoloji Ünitesi’nde stajını tamamladı. Yine lisans eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde psikoz hastaları ve birinci derece akrabalarının bilişsel fonksiyonlarının değerlendirildiği bir araştırmada proje asistanlığı görevini yürüttü.

Yüksek lisans eğitimi süresince Doğuş Üniversitesi, Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM) bünyesinde yetişkin, ergen ve ailelerle psikoterapi çalışmaları yaptı ve yoğun süpervizyon ile birlikte klinik iç stajını tamamladı. Doğuş Üniversitesi ve Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın ortak yürüttüğü “Masum Mahkumlar” projesinde, mahkum annelere “Etkili Annelik Becerileri” eğitimleri verilmesinde gönüllü eğitmen olarak yer aldı. Bunun yanında Doğuş Üniversitesi’nde Doç. Dr. Volker Thomas tarafından verilen Filial Terapi (oyun terapisi) eğitimlerine katıldı ve yine aynı üniversitede proje kapsamında yürütülen Filial Terapi uygulamalarında süpervizyon altında anne ve çocuklarına Filial Terapi uyguladı.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı, Konsültasyon ve Liyezon Psikiyatrisi Birimi’nde bir süre ileri derece kanser ve kronik hastalıkları olan yetişkin ve ergenler ve hasta yakınlarıyla gerçekleştirilen konsültasyon çalışmalarında gönüllü psikolog olarak görev yaptı.

Bir süre özel bir okul öncesi eğitim kurumunda psikolog ve kurum danışmanı olarak, aile ve çocuklarla, aile problemlerinin yanı sıra eğitim ve kişisel gelişim alanlarında çalıştı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi NP İstanbul Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev aldı, yataklı psikiyatri servisi ve poliklinikte çocuk ve ergen psikoloğu olarak çalıştı.

Ağırlıklı olarak kaygı bozuklukları, depresyon, kişilik bozuklukları, ergenlik ruhsal sorunları, aile içi iletişim, stresle baş etme, çalışma alışkanlıkları, planlama ve zaman yönetimi becerileri geliştirme konularında çalışan Ekin Eren Toksoy, çalışmalarında bilişsel varoluş, bilişsel davranış, biofeedback ve filial terapi tekniklerini kullanmaktadır. Bunun yanında Jane Nelson&Lynn Lott tarafından kurulmuş olan Positive Discipline Association tarafından sertifikalı ‘Pozitif Disiplin’ Ebeveyn Eğitimcisidir. İngilizce, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Okul eğitiminin yanı sıra yarı zamanlı olarak devlet konservatuarında öğrenim görmüş olan ve çeşitli sanat dallarıyla yakından ilgilenen Ekin Eren Toksoy, çocukluk çağında edinilen ve geliştirilen becerilerin ileriki dönemlerde kendini gerçekleştirmede çok önemli bir rolünün olduğuna inanmaktadır.

Ekin E. Toksoy, Viktor Frankl Institut (Viyana, Avusturya) tarafından onaylı Temel Varoluşçu Analiz ve Logoterapi eğitimini tamamlamış olup, bu eğitimin ileri çalışmalarına (süpervizyon) devam etmektedir.

Meslek hayatına, Ekim 2013’den bu yana İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedirTherapy in English

blank

Sınav Kaygısı Nedir?

Sınav kaygısı öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili biçimde kullanılmasını engelleyen ve başarının düşmesine …

Küçük bilim insanlarına kulak verin Gerçek bilgi onlarda

Küçük Bilim İnsanlarına Kulak Verin: Gerçek Bilgi Onlarda

Hayatımız keşif üzerine kuruludur, doğduğumuz andan itibaren başlar bu keşif, önce kendi bedenimizi sonra etrafımızdaki …

Pandemi Sürecinin En Olağan Hali Tetikte Olma ve Online Psikoterapiye Yansıması

Pandemi Sürecinin En Olağan Hali “Tetikte Olma” ve Online Psikoterapiye Yansıması

Hayat normal akışında seyrederken, bir anda her şey değişti ve hepimiz kendimizi belirsizlikle, her gün verdiği zararları …