Psk. Duygu KILIÇ

Psk. Duygu KILIÇ

Ünvanlar

Psikolog

İlgilendiği Yaş Aralığı

18 +

Eğitim

 • Üniversite: Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 • Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji

Biyografi

Sertifikalar ve Diğer Eğitimler:

 • Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi Teori ve Süpervizyon Eğitimi
 • Aile Danışmanlığı Sertifakası (PETAD-2015)
 • WISC-R (Türk Psikologlar Derneği-2014)
 • Rorschach Mürekkep Lekesi Testi, Rorschach ve Projektif Testler (Türk Psikologlar Derneği-2015)
 • Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi – Prof. Dr. Kültegin Ögel
 • 2.Psikiyatri Zirvesi 9. Ulusal Anksiyete Kongresi (2017)
 • III. Sosyal Duyarlılık Çalışmaları Öğrenci Sempozyumu (2012)
 • Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak (2012)
 • Psikiyatrinin Bakış Açısıyla Sokakta Yaşayan Çocuklar Konferansı (2012)

Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladığı yıl olan 2013 yılına kadar, BİLFEN Anaokulu, Hatice Abbas Halim Yetiştirme Yurdu, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi gibi farklı alanlarda staj yapmıştır. Ayrıca lisans eğitimi boyunca bir çok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak rol almış çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağlamıştır.

Lisans eğitiminden sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başlamıştır. Yüksek lisansının tez hazırlığı döneminde NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi başta olmak üzere İstanbul’da bağımlılık birimi bulunan birçok hastanenin bağımlılık birimlerinde farklı hocalarla çalışma fırsatı olmuştur. Yüksek lisans eğitimini, 2015 yılında vermiş olduğu “Esrar Bağımlıığı Olan Bireylerde Anksiyete Duyarlılığının Mizaç Özelliği İle İlişkisinin Araştırılması” konulu tezinin kabul edilmesi ile birlikte tamamlamıştır.

Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra 2015 yılında NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi bağımlılık biriminde göreve başlamış 2019 yılının başına kadar aktif olarak çalışmasını sürdürmüştür. Bu süre boyunca ayrıca Üsküdar Üniversitesinde Pozitif Psikoloji dersleri; Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon, Yüksek Lisans bölümünde Bağımlılık Tarihi, Maddeler ve Etkileri, Aile ve Çift Terapisi dersleri vermiştir. 9, 10 ve 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongrelerinde sırasıyla “Esrar Bağımlılığı Olan Bireylerde Anksiyete Duyarlılığının Mizaç Özellikleri İle İlişkisi Poster Sunumu”, “Madde Bağımlılığında Kullanılan Ölçekler, Bağımlılık ve Ailede Anksiyetenin Rolü Sunumu”, “Psikoeğitim- Kendi Kendine Yardım Grupları Sunumu” konularında konuşmacı olarak görev almış olup ayrıca benzeri bir çok konferans ve seminere konuşmacı olarak katılmıştır.

2017 yılında Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen  BDT Eğitiminı tamamlayarak sertifikasını almış Mart 2019 tarihinde EMDR ile Şema terapileri eğitimini de tamamlayacak olup ayrıca  Dikkat Testleri(MOXO, COG, SPM), Aile Danışmanlığı Sertifakası, WISC-R, WAIS Zeka Testi, MMPI, Kişilik Testi, Rorschach Mürekkep Lekesi Testi, Projektif Testler, Gelişim Testleri, TOG Eğitimi ve Anahtarları (Sarı,Mavi,Kırmızı, Yeşil,Beyaz) gibi Alan ve Klinik Test Uygulamalarının (scl-90, Çocukluk Çağı Travmalar Ölçeği, Bilişsel Esneklik, Yaşamda Amaç, PİL-, SCIID2, Neurofeedback) tamamını gerçekleştirebilmektedir.

Özgüven Eksikliği Nedir Nasıl Oluşur

Özgüven Eksikliği Nedir, Nasıl Oluşur?

Özgüven Hareketleri Önce, Özgüven Hissi Sonra Gelir! Özgüven, kişinin hayatında iletişim kurma ve kendini ifade …

Anne Olmak

Anne Olmak

Anne olmak, insan yaşamında bütün duyguları aynı anda yaşatabilen en özel süreçtir. Birçok kadın bu süreci planlayıp …

Evlilikten mi Kendimizden mi Korkar Olduk

Evlilikten mi Kendimizden mi Korkar Olduk?

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de son yılda evlenme oranı yüzde on gibi ciddi bir düşüşte. Yıllar önce …