Kadro

Psk. Dilan Serap İRDELP

Klinik Psikolog

Üniversite

Yeditepe Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Uzmanlık

İstanbul Şehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü

Bölüm

Yetişkin Bölümü

İlgilendiği Yaş Aralığı

18-65

Şube

İstanbul – Levent – Sülün Sok.

Yabancı Dil Terapi

İngilizce

Biyografi

Lisans eğitimini yüzde yüz bursla Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında bir dönem değişim öğrencisi olarak University of New Orleans’ta öğrenim görmüştür.

Lisans eğitimi sırasında sözel akıcılık testinin standardizasyon çalışmasında ve aktarım odaklı psikoterapi araştırmalarında görev almıştır ve lisans eğitiminden sonra bu çalışmalara devam etmiştir. Bunların yanı sıra uzun süre Bilişsel Beceri Projesinde gönüllü olarak beyin eğitmeni pozisyonunda görev almış ve ilköğretim çağındaki çocuklarla çalışmıştır.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini Şema Terapi ve Diyalektik Davranışçı Terapi ekolleri çerçevesinde tamamlarken bu sırada süpervizyon eşliğinde Kartal Kadın Danışma Merkezi’ne ve İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoterapi Araştırma Laboratuvarına başvuran ergen ve yetişkin danışanlarla çalışmıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince 2 yıl boyunca Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde asistanlık yapmıştır. Uzmanlığını “Üniversite öğrencilerinin akademik ertelemelerinde depresyon, kaygı, stres ve bilinçli farkındalık düzeylerinin rolü” isimli araştırma tezi ile tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

İstanbul Psikanaliz Derneği’nden Psikanalize Giriş Seminerlerine katılmıştır. Doç. Dr. Hakan Kızıltan’dan Dinamik Psikoterapide Kuram Klinik Teknik Seminerlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda Prof. Dr. Doğan Şahin’den Aktarım Odaklı Psikoterapi, Üst Düzey Kişiliklerde Dinamik Psikoterapi ve Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Eğitimlerini tamamlamıştır

Almış olduğu eğitimler ve süpervizyonlar çerçevesinde ağırlıklı olarak kaygı bozuklukları, depresyon, kişilik bozuklukları, ilişki ve iletişim problemleri, öfke kontrolü, özgüven sorunları, değersizlik ve yetersizlik hisleri, ergenlik ruhsal sorunları, aile içi iletişim, stresle baş etme konularında çalışan Dilan Serap İrdelp çalışmalarında diyalektik davranışçı terapi, şema terapi ve aktarım odaklı dinamik terapi yöntemlerini kullanmaktadır.

Meslek hayatına, Eylül 2021’den bu yana İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir.

Randevu Talebi Detayları

*Bu form yalnızca bir talep formudur, randevunuzun oluşturulabilmesi için sizinle iletişime geçilecektir

Terapi

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Miktar
Toplam
Sepet Ara Toplamı 0.00
Sipariş toplamı 0.00
  • Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız. Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.