Psk. Dilan Serap İRDELP

Psk. Dilan Serap İrdelp

Ünvanlar

Psikolog

İlgilendiği Yaş Aralığı

16 – 65

Eğitim

  • Üniversite: Yeditepe Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: İstanbul Şehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü

Özgeçmiş

Lisans eğitimini yüzde yüz bursla Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında bir dönem değişim öğrencisi olarak University of New Orleans’ta öğrenim görmüştür.

Lisans eğitimi sırasında sözel akıcılık testinin standardizasyon çalışmasında ve aktarım odaklı psikoterapi araştırmalarında görev almıştır ve lisans eğitiminden sonra bu çalışmalara devam etmiştir. Bunların yanı sıra uzun süre Bilişsel Beceri Projesinde gönüllü olarak beyin eğitmeni pozisyonunda görev almış ve ilköğretim çağındaki çocuklarla çalışmıştır.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini Şema Terapi ve Diyalektik Davranışçı Terapi ekolleri çerçevesinde tamamlarken bu sırada süpervizyon eşliğinde Kartal Kadın Danışma Merkezi’ne ve İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoterapi Araştırma Laboratuvarına başvuran ergen ve yetişkin danışanlarla çalışmıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince 2 yıl boyunca Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde asistanlık yapmıştır. Uzmanlığını “Üniversite öğrencilerinin akademik ertelemelerinde depresyon, kaygı, stres ve bilinçli farkındalık düzeylerinin rolü” isimli araştırma tezi ile tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

İstanbul Psikanaliz Derneği’nden Psikanalize Giriş Seminerlerine katılmıştır. Doç. Dr. Hakan Kızıltan’dan Dinamik Psikoterapide Kuram Klinik Teknik Seminerlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda Prof. Dr. Doğan Şahin’den Aktarım Odaklı Psikoterapi, Üst Düzey Kişiliklerde Dinamik Psikoterapi ve Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Eğitimlerini tamamlamıştır

Almış olduğu eğitimler ve süpervizyonlar çerçevesinde ağırlıklı olarak kaygı bozuklukları, depresyon, kişilik bozuklukları, ilişki ve iletişim problemleri, öfke kontrolü, özgüven sorunları, değersizlik ve yetersizlik hisleri, ergenlik ruhsal sorunları, aile içi iletişim, stresle baş etme konularında çalışan Dilan Serap İrdelp çalışmalarında diyalektik davranışçı terapi, şema terapi ve aktarım odaklı dinamik terapi yöntemlerini kullanmaktadır.

Meslek hayatına, Eylül 2021’den bu yana İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir.

Stresin Hayatımıza Etkisi

Stresin Yaşamımıza Etkisi

Stresi Anlama Stres, farklı durumlarda ve beklenmedik şekilde hayatımızı etkileyebilecek potansiyele sahip, duygularımızı, …

vajinismus

VAJİNİSMUS

Vajinismus ülkemizde yaygın olarak görülen cinsel işlev bozukluklarından biridir. Tanım olarak vajinismus, vajina …

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

DEHB, kişinin “kolayca ulaşılamayacak bir hedefe varmak için kullandığı kendini düzenleme becerileri” olarak …