Doç. Dr. İbrahim DURUKAN

Doç. Dr. İbrahim DURUKAN Klinik

Ünvanlar

Psikiyatri Uzmanı

İlgilendiği Yaş Aralığı

0-18

Eğitim

  • Lise: Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi
  • Üniversite: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi,1999
  • Uzmanlık: GATA Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, 2006
  • Uzmanlık Tezim: Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarda Metilfenidat Tedavisinin Görsel İhmal Sorunları Üzerine Olan Etkisinin Araştırılması

 

Biyografi

Tıp eğitimimi 1992-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde aldım. Tıpta Uzmanlık eğitimimi 2002-2006 arası GATA Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında tamamladım. 2006-2012 yılları arasında aynı bölümde uzman doktor olarak görev yaptım. 28.09.2012 tarihinde girdiğim doçentlik sınavında başarılı olarak doçent ünvanı kazandım. 2012-2021 yılları arasında GATA Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yaptım. Bu zaman diliminde yoğun poliklinik deneyimimin yanında Tıp Fakültesi dersleri ve Tıpta uzmanlık öğrencisi eğitimleri verdim. 2 Tıpta Uzmanlık tezi yönettim. 2016-2020 yılları arası Gülhane Tıp Fakültesi 5. Sınıf Ders Kurulu Başkanlığı yaptım. 2014-2016 yılları arasında Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptım.

İlgi alanlarım Otizm Spektrum Bozukluğu, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), Konuşma Bozuklukları, Çocukluk Çağı Kaygı Bozuklukları ve Teknoloji Bağımlılığıdır.

Uluslararası hakemli dergilerde 24 makalem, ulusal hakemli dergilerde 20 makalem yayınlanmıştır. Uluslararası bilimsel kongrelerde 4 kez, ulusal bilimsel kongrelerde 8 kez davetli konuşmacı olarak sunum yaptım. 23,24, 25 ve 26. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongrelerinde Düzenleme Kurulu üyeliği yaptım. Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği üyesiyim.

Stresin Hayatımıza Etkisi

Stresin Yaşamımıza Etkisi

Stresi Anlama Stres, farklı durumlarda ve beklenmedik şekilde hayatımızı etkileyebilecek potansiyele sahip, duygularımızı, …

vajinismus

VAJİNİSMUS

Vajinismus ülkemizde yaygın olarak görülen cinsel işlev bozukluklarından biridir. Tanım olarak vajinismus, vajina …

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

DEHB, kişinin “kolayca ulaşılamayacak bir hedefe varmak için kullandığı kendini düzenleme becerileri” olarak …