Karne Günü Anne Babalara Tavsiye

Sevgili anne babalar yorucu bir dönemin daha sonuna geldiniz. Çocuklarınız okul sıralarında emek verirken sizler de onlarla beraber bu serüvene eşlik ettiniz. Kimi zaman zorlu bir yol oldu kimi zaman akıcı bir süreç. Sonuna gelinen bu dönemi karne alarak kapatmanın vakti de gelmiş oldu elbet.

Karne dönemleri anne babalar için sürpriz olmaması gereken zamanlardır aslında. Okul dönemi boyunca çocuğunu takip eden bir aile gelecek karne ile ilgili de fikir sahibi olmaktadır. Süreci takip etmeden, sadece bir sonuç göstergesi olan karneler üzerinden çocuklarınızı cezalandırmak ve aşırı ödüllere boğmak doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Kıymetli olan çocuğunuzun dönem boyunca gösterdiği emeği, çabası, başarma motivasyonudur. Süreci göz ardı ederek tek bir bilgi üzerinden ebeveyn-çocuk ilişkinizi zedelemeyiniz. Elbette çocuğunuzun başarı göstermekte zorlandığı alanlar olabilir. Ancak bu alanları bilerek, öğrenerek çözüme yönelik adımlar atmak çocuğunuz için daha yapıcı bir çözüm sunacaktır.

Çocuğunuzu karne hediyelerine yönelik koşullamayınız. Zira bu durum sadece o ödüle ulaşıncaya kadar sürecek geçici bir motivasyon sağlayacaktır. Üstelik çalışmak ve başarmanın hazzını tatmaktan da mahrum kalacaklardır. Geçen yorucu bir dönemin ardından çocuklarınıza ayıracağınız özenilmiş her an, her oyun onlar için en kıymetli hediyeler olacaktır. Unutmayın çocuğunuz karnedeki birkaç rakamdan daha değerlidir! Tüm velilerimize çocuklarıyla keyifli bir karne ve tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.

Stresin Hayatımıza Etkisi

Stresin Yaşamımıza Etkisi

Stresi Anlama Stres, farklı durumlarda ve beklenmedik şekilde hayatımızı etkileyebilecek potansiyele sahip, duygularımızı, …

vajinismus

VAJİNİSMUS

Vajinismus ülkemizde yaygın olarak görülen cinsel işlev bozukluklarından biridir. Tanım olarak vajinismus, vajina …

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

DEHB, kişinin “kolayca ulaşılamayacak bir hedefe varmak için kullandığı kendini düzenleme becerileri” olarak …