Havacılık Psikolojisi Çalışmalarımız

g9

Sivil Havacılık şirketlerinin periyodik pilot değerlendirmelerinde psikiyatrist ve psikolog kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Havacılık Psikolojisi, psikolojinin ve psikiyatrinin çok önemli bir alt dalı olmakla birlikte ülkemizde son yıllarda önem kazanmaya başlamış, dünyada ve Avrupa’da ise özellikle 2015 yılında, Alman Germanwings Havayolları uçağı kazası sonrası yapılan araştırmalar konuyu yeniden gündemin en ön sıralarına taşımıştır.

Biz de 70’in üzerinde uzman kadromuzla, bu konudaki çalışmalara katkı sağlamak ve havacılık sektörüne hizmet vermek amacıyla  2015 yılında bir ekip oluşturduk.

Psikiyatrist Dr. Uğur Ergün, Psikiyatrist Dr. Kasım Şerifi, Psikolog Nursen Oral,  Psikolog Hande Aydın ve Psikolog Nilüfer Demirhan’dan oluşan Havacılık Psikolojisi Çalışma Grubu bu alanda yapılan tüm aktivitelere katılım sağlamaktadır.

02 Şubat 2017 tarihinde Frankfurt’ta “EAAP Avrupa Havacılık Psikolojisi Derneği”, “ECA Avrupa Kokpit Derneği”,  “ESAM Avrupa Uzay Tıbbı Topluluğu” ve “Stiftung Mayday Kritik Olaylar Fonu” ev sahipliğinde yapılan Peer Support buluşmasına kurumumuzdan Dr. Uğur Ergün katılmıştır.

10- 15 Nisan 2017 tarihleri arasında ÜSEM Üsküdar Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Havacılık Psikolojisi sertifika programına ise Ankara ve İstanbul kliniklerimizden Psikolog Hande Aydın, Psikolog Nilüfer Demirhan ve Psikiyatrist Dr. Kasım Şerifi katılmış ve sertifikalarını almışlardır.

15- 16 Mayıs 2017 tarihlerinde Gülhane Sağlık Bilimleri Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Hava ve Uzay Hekimliği Çalıştayı’na da yine ekibimizle katılım sağlıyoruz.

EMDR Terapi

Hayat, yakalayamayacağımız kadar hızlı geçen, içinde bulunduğumuz şu an dışında, anılardan ibarettir. (Tennesse …

Panik Atak - Madalyon Psikiyatri Merkezi

Panik Atak

Sizin panik atağınız neye benziyor? “Benim yaşadığım deneyim oldukça sertti. Ayağa kalkamam, asla konuşamam …

Çocuk ve Ergenlerde Depresyon

Depresyon maalesef modern çağın en yaygın psikolojik sorunlarından birisidir.Bireyin sosyal hayattan çekilmesi ve içe …