Havacılık Psikolojisi Çalışmalarımız

g9

Sivil Havacılık şirketlerinin periyodik pilot değerlendirmelerinde psikiyatrist ve psikolog kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Havacılık Psikolojisi, psikolojinin ve psikiyatrinin çok önemli bir alt dalı olmakla birlikte ülkemizde son yıllarda önem kazanmaya başlamış, dünyada ve Avrupa’da ise özellikle 2015 yılında, Alman Germanwings Havayolları uçağı kazası sonrası yapılan araştırmalar konuyu yeniden gündemin en ön sıralarına taşımıştır.

Biz de 70’in üzerinde uzman kadromuzla, bu konudaki çalışmalara katkı sağlamak ve havacılık sektörüne hizmet vermek amacıyla  2015 yılında bir ekip oluşturduk.

Psikiyatrist Dr. Uğur Ergün, Psikiyatrist Dr. Kasım Şerifi, Psikolog Nursen Oral,  Psikolog Hande Aydın ve Psikolog Nilüfer Demirhan’dan oluşan Havacılık Psikolojisi Çalışma Grubu bu alanda yapılan tüm aktivitelere katılım sağlamaktadır.

02 Şubat 2017 tarihinde Frankfurt’ta “EAAP Avrupa Havacılık Psikolojisi Derneği”, “ECA Avrupa Kokpit Derneği”,  “ESAM Avrupa Uzay Tıbbı Topluluğu” ve “Stiftung Mayday Kritik Olaylar Fonu” ev sahipliğinde yapılan Peer Support buluşmasına kurumumuzdan Dr. Uğur Ergün katılmıştır.

10- 15 Nisan 2017 tarihleri arasında ÜSEM Üsküdar Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Havacılık Psikolojisi sertifika programına ise Ankara ve İstanbul kliniklerimizden Psikolog Hande Aydın, Psikolog Nilüfer Demirhan ve Psikiyatrist Dr. Kasım Şerifi katılmış ve sertifikalarını almışlardır.

15- 16 Mayıs 2017 tarihlerinde Gülhane Sağlık Bilimleri Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Hava ve Uzay Hekimliği Çalıştayı’na da yine ekibimizle katılım sağlıyoruz.

ÇOCUK CİNSEL İSTİSMARI NEDİR? ÇOCUKLARI KORUYABİLMEK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

Çocuk Cinsel İstismarı Nedir? Çocukları Koruyabilmek İçin Neler Yapabiliriz?

Çocukları derinden sarsan, kısa ve uzun vadedeki etkilerinin çok önemli sayıldığı, saptanması diğer istismar türlerine …

Irkçılık Olgusunun Günümüze Yansımaları Yeni Irkçılık

Irkçılık Olgusunun Günümüze Yansımaları : Yeni Irkçılık

Irkçılık, on sekizinci yüzyılın sonlarında özellikle siyasal alanda ortaya çıkan ve kapitalist ideolojinin yanı …

Bitkisel ürünler mi ilaçlar mı

Bitkisel ürünler mi ilaçlar mı?

Bitkisel ürünler, gıda takviyesi kapsamındadır ve Tarım Bakanlığından onay alınarak piyasaya verilirler. Ancak …